Свідоцтво про Шлюб

Повторне Свідоцтво про Шлюб: поновлення, витребування, отримання копії, дубліката

(Тільки для документів, виданих в Україні після 1947 р.)

Документи, видані на території України до 1947 р. передані на зберігання до відповідних обласних архівів – ми не надаємо послуг з отримання документів з архівів, контактні дані архівів можете знайти в інтернеті самостійно

У яких випадках потрібне отримання повторного Свідоцтва про Шлюб?

 • Під час подачі документів до органів іноземних держав найчастіше потрібне Свідоцтво про Одруження з датою видачі не більше 3-6 місяців

 • Якщо Свідоцтво про Шлюб необхідно підготувати для дії в іншій країні – проставити Апостиль або легалізувати в МЗС України, МінЮсті України та здійснити Консульскую Легализацию в посольстві

 • Якщо Свідоцтво про Шлюб видано за часів СРСР, а необхідно Свідоцтво про Укладення Шлюбу нового зразка українською мовою

 • Якщо оригінал Свідоцтва про Шлюб загублений або пошкоджений

 • Якщо Свідоцтво про Шлюб вкрите захисною плівкою (заламіноване) або містить побічні позначки / штампи

Як отримати дублікат Свідоцтва про Шлюб?

Ви можете звернутися до відділу РАЦС за місцем реєстрації шлюбу або за місцем проживання і отримати Свідоцтво про Одруження особисто. У цьому випадку будьте готові витратити на чергу в РАЦСі, оплату квитанцій в банку деякий час – від декількох годин до декількох днів.

Або Ви можете заповнити Форму замовлення на нашому сайті на отримання Свідоцтва про Одруження в будь-якому РАЦСі України. Ми можемо отримати повторне Свідоцтво про Шлюб в будь-якому місті / населеному пункті України.

Ми опрацюємо ваш запит протягом 1-2 годин робочого часу, відповімо повідомленням на емейл або за зазначеними у заявці контактами і можемо починати процес відновлення / витребування Свідоцтва про Шлюб. Зазвичай витребування повторного Свідоцтва про Укладення Шлюбу бере 5-7 робочих днів. Після цього ми готові видати його в нашому офісі або відправити поштою або кур’єрською службою на адресу в Україні або за кордон.

Хто може звернутися за отриманням дубліката Свідоцтва про Шлюб?

За повторним Свідоцтвом про Шлюб до нас може звернутися один з подружжя.

Що необхідно для отримання копії Свідоцтва про Шлюб?

Необхідно заповнити Форму замовлення на нашому сайті або вислати на емейл klc@klc.kiev.ua наступну інформацію:

 • Прізвище, ім’я, по батькові подружжя українською мовою

 • Дата і місце реєстрації шлюбу

Апостиль РАЦС -УКР

Як проходить процес отримання дубліката Свідоцтва про Шлюб?

 • відправка замовником замовлення з сайту або на наш емейл klc@klc.kiev.ua

 • повідомлення з нашого боку про умови, вартість і терміни витребування Свідоцтва про Шлюб, надання зразка довіреності для процесу

 • реєстрація замовлення після отримання оригіналу довіреності від замовника

 • отримання дубліката свідоцтва

 • відправка сканованою копії документа на Ваш емейл. Після оплати решти суми замовлення видача готового документа в нашому офісі або відправка поштою або кур’єрською поштою на адресу в Україні або за кордон.

Поновлення Свідоцтва про Шлюб з України для дії в зарубіжних країнах.

Якщо Вам необхідний дублікат Свідоцтва про Шлюб для надання в органи іноземних держав, в формі замовлення на отримання дубліката Свідоцтва про Шлюб вкажіть для якої країни це свідоцтво необхідно, тоді ми підготуємо повторне свідоцтво з урахуванням міжнародних вимог – зі штампом «Апостиль» або з печатками легалізації МЗС України і Консульської Легалізації Свідоцтва про Шлюб.

Найчастіші питання

Я громадянка Бельгії, але реєструвала шлюб в Україні за часів УРСР- як мені отримати Свідоцтво про Шлюб?

Повторне Свідоцтво про Одруження може отримати громадянин будь-якої країни, якщо шлюб зареєстрований в Україні і в відділі РАЦС України було складено актовий запис про шлюб.

Заповніть Форму замовлення на нашому сайті щоб отримати дублікат Свідоцтва про шлюб протягом 5-7 робочих днів.

Чи можна отримати Свідоцтво про Шлюб, якщо шлюб розірвано?

За інструкціями РАЦС України після розірвання шлюбу Свідоцтво про Шлюб втрачає силу і для підтвердження факту шлюбу та прізвища до шлюбу можна отримати Витяг з реєстру РАЦС про шлюб.

Заповніть Форму замовлення на нашому сайті щоб отримати Витяг про шлюб протягом 5-7 робочих днів.

Чи можна отримати Свідоцтво про шлюб, якщо дружина померла?

За інструкціями РАЦС України після смерті одного з подружжя можна отримати тільки Витяг про шлюб.

Заповніть Форму замовлення на нашому сайті щоб отримати Витяг про шлюб з РАЦС протягом 5-7 робочих днів..

Чи можна отримати дублікат Свідоцтва про шлюб батьків?

Діти можуть отримати Витяг з реєстру про шлюб батьків за умови надання документів, що підтверджують родинні стосунки. Ви можете подати заявку на отримання дубліката Свідоцтва про Шлюб Ваших батьків.

Чи можна отримати Свідоцтво про шлюб із зазначенням національностей кожного з подружжя (як це було зазначено в Свідоцтві про Шлюб часів УРСР?

В цьому випадку необхідно отримати повний Витяг про шлюб з реєстру, в цьому документі може бути вказана національність (етнічна) подружжя, якщо на момент складання актового запису про шлюб таку інформацію було внесено.

Чи можна відновити Свідоцтво про шлюб мого батька від 1937 р.?

Так як термін зберігання актових записів в РАЦС не перевищує 75 років, це свідоцтво (копію запису з архіву) отримати в РАЦСі немає можливості, потрібно звертатись до архіву. За результатами звернення видається архівна довідка та / або копія актового запису. У разі, якщо актовий запис не зберігся, видається довідка про те, що актовий запис не знайдено. Така довідка (про те, що актовий запис не знайдено) потрібна, в тому числі, і для звернення до суду, для процесу відновлення актового запису через суд.

Чи можна отримати дублікат Свідоцтва про Шлюб померлого родича?

За умови надання документів, що підтверджують родинні стосунки по прямій лінії, Ви можете подати заявку на отримання Витяг про шлюб Вашого родича, якого немає в живих.

Що робити, якщо загублено Свідоцтво про шлюб?

В цьому випадку просимо заповнити Форму замовлення на нашому сайті або відправити інформацію з свідоцтва на наш емейл.

Чи потрібно Свідоцтво про шлюб, видане в Україні, засвідчувати апостилем?

Необхідність отримання апостилю на Свідоцтво про шлюб залежить від того, в якій країні Ви будете даний документ використовувати. Для подачі до установ інших країн-учасниць Гаазької конвенції потрібне отримання апостилю на Свідоцтві про Шлюб, яке було видано в Україні.

Для використання в Україні Апостиль на вашому українському свідоцтві про шлюб не потрібен.

Для використання в країнах, з якими Україна підписала міжнародні договори про правову допомогу Апостиль на даний момент також не потрібен.

Чи можна отримати в Україні свідоцтво про шлюб міжнародного зразка?

На даний момент в Україні не видається Свідоцтво про шлюб міжнародного зразка (на 4х мовах). Свідоцтва про Шлюб в Україні нового зразка видаються українською мовою на рожевому бланку з печатками відділів та управлінь ЗАГС, підпорядкованих Міністерству Юстиції України.

Для того, щоб Свідоцтво про шлюб набуло юридичну силу в країні, в органи якої подається, воно повинно бути належним чином легалізовано в Україні.

Можете надіслати Форму замовлення на нашому сайті або зв’язатися з нашими консультантами за контактами, вказаними на сайті, ми надамо всі покрокові інструкції з підготовки Вашого Свідоцтва про шлюб для конкретної країни.

Якою мовою видають нове свідоцтво про Шлюб?

Свідоцтва про шлюб в Україні нового зразка видаються українською мовою на рожевому бланку з печатками відділів та управлінь ЗАГС підпорядкованих Міністерству Юстиції України.

Чи потрібно здавати старе Свідоцтво про шлюб під час отримання повторного свідоцтва?

Під час отримання дубліката Свідоцтва про шлюб в Україні нового зразка здавати старе свідоцтво не потрібно – воно є дійсним на території України.

Скільки копій свідоцтва про шлюб можна отримати?

Кількість копій Свідоцтва про шлюб, яке можна отримати – не обмежена законом і інструкціями

Чи можна отримати повторне свідоцтво про шлюб в консульстві України?

Так, Ви можете витребувати повторне Свідоцтво про шлюб через консульство України. Найчастіше дані процеси займають від 6 місяців і більше.