Свідоцтво про Народження в Україні

Повторне Свідоцтво про народження: поновлення, витребування, отримання копії, дубліката

(тільки для документів, виданих в Україні після 1947 р.)

Документи, видані на території України до 1947 р., передані на зберігання у відповідні обласні архіви – ми не надаємо послуг з отримання документів з архівів, контактні дані архівів можете знайти в інтернеті самостійно.

У яких випадках потрібне отримання повторного Свідоцтва про народження?

 • Під час подачі документів до органів іноземних держав часом потрібне Свідоцтво про Народження з датою видачі не старше 3-6 місяців

 • Якщо Свідоцтво про народження необхідно підготувати для дії в іншій країні – поставити Апостиль або легалізувати в МЗС України, МінЮсті України та виконати Консульську легалізацію в посольстві

 • Якщо Свідоцтво про народження видано за часів СРСР, але необхідне Свідоцтво про Народження нового зразка українською мовою

 • Якщо оригінал Свідоцтва про народження втрачено або пошкоджено

 • Якщо Свідоцтво про народження покрите захисною плівкою (заламіновано) або містить сторонні позначки/штампи

Як отримати дублікат Свідоцтва про народження?

Ви можете звернутися до відділу РАЦС за місцем народження або реєстрації за місцем проживання та отримати Свідоцтво про народження особисто. В цьому випадку будьте готові витратити на черги у РАЦСі, оплату квитанцій у банку деякий час – від кількох годин до кількох днів.

Або Ви можете заповнити форму на нашому сайті на отримання дубліката Свідоцтва про народження в будь-якому РАЦСі України. Тобто, ми можемо отримати повторне Свідоцтво про народження в будь-якому місті / населеному пункті України.

Ми опрацюємо ваш запит протягом 1-2 годин робочого часу, відповімо повідомленням на емейл або вказаним у заявці контактам і можемо починати процес поновлення/витребування Свідоцтва про народження. Зазвичай витребування повторного Свідоцтва про народження займає 5-7 робочих днів. Після цього ми готові видати його в нашому офісі або надіслати поштою чи кур’єрською службою на адресу в Україні чи за кордон.

Хто може звернутися за отриманням дубліката Свідоцтва про народження?

По повторне Свідоцтво про народження до нас може звернутися власник документа, його батьки, діти, бабусі/дідусі/онуки з документами, що підтверджують родинний зв’язок.

Що необхідно для отримання копії Свідоцтва про народження?

Необхідно заповнити Форму Заявки на нашому сайті або надіслати на klc@klc.kiev.ua такі дані:

 • Прізвище, ім’я, по-батькові власника документа українською мовою

 • Дата та місце народження

 • Прізвище, ім’я, по-батькові батьків українською мовою

Requesting a copy from ZAGS Ukraine

Процес отримання дубліката Свідоцтва про народження

 • відправка замовником заявки з сайту або на klc@klc.kiev.ua

 • повідомлення з нашого боку про умови, вартість та терміни витребування Свідоцтва про народження, надання зразка довіреності для ведення процесу

 • реєстрація замовлення (після отримання оригіналу довіреності);

 • отримання дубліката свідоцтва, відравлення замовнику сканованої копії нового свідоцтва

 • після оплати частини суми замовлення, що залишилася – видача готового документа в нашому офісі або відправка поштою або кур’єрською поштою на адресу в Україні або за кордон

Поновлення Свідоцтва про народження для дії у зарубіжних країнах

Якщо Вам необхідний дублікат Свідоцтва про Народження для надання до установ іноземних держав, у заявці на отримання дубліката Свідоцтва про народження вкажіть для якої країни це свідоцтво необхідно, тоді ми підготуємо повторне свідоцтво з урахуванням вимог – зі штампом Апостиль або з печатками легалізації МЗС України та Консульської Легалізації Свідоцтва про народження

Найпоширеніші питання

Я громадянин Канади, але народився в Україні – як мені отримати Свідоцтво про народження?

Повторне Свідоцтво про Народження може отримати громадянин будь-якої країни, якщо народження зареєстроване в Україні та у відділі РАЦС України було складено актовий запис про Народження.

Заповніть заявку щоб отримати дублікат Свідоцтва про народження протягом 5-7 робочих днів

Чи можна поставити апостиль на нотаріальну копію Свідоцтва про народження?

Якщо Ваш екземпляр Свідоцтва про народження виданий до 24 серпня 1991 року, то в даному випадку Апостиль можна поставити виключно на нотаріально завірену копію цього Свідоцтва. Важливо: апостиль засвідчує підпис і печатку нотаріуса, який засвідчив вірність копії оригіналу документа, але не справжність самого оригіналу Свідоцтва.

Найчастіше при подачі документів до установ іноземних держав потрібний Апостиль на оригінал Свідоцтва про Народження, коли Апостиль засвідчує справжність підпису керівника та печатку відділу РАЦС, який видав це свідоцтво про Народження. Для цього потрібно отримати повторне Свідоцтво про народження та на нього проставити Апостиль.

Чи можна отримати дублікат Свідоцтва про народження батьків?

Так, можна отримати дублікат Свідоцтва про Народження батьків при наданні свідоцтва про смерть батька та документів, що підтверджують спорідненість, Ви можете подати заявку на отримання дубліката Свідоцтва про Народження Ваших батьків.

Чи можна отримати Свідоцтво про Народження із зазначенням дати народження батьків?

У цьому випадку необхідно отримати повний витяг з реєстру про Народження. У даному витязі передбачено зазначення дати народження батьків та іншу інформацію про батьків, внесену до актового запису на момент реєстрації народження дитини, яка не відображається у стандартному Свідоцтві про народження.

Чи можна отримати Свідоцтво про Народження із зазначенням національності батьків (як це було зазначено у Свідоцтві про Народження, що видане в СРСР?).

У цьому випадку необхідно отримувати повну виписку з реєстру про Народження, у цій виписці може бути зазначена національність (етнічна) батьків, якщо на момент складання актового запису про народження дитини така інформація була внесена.

Чи можна відновити Свідоцтво про народження мого батька 1937 року народження?

Оскільки термін зберігання актових записів у РАГС не перевищує 75 років, це свідоцтво (копію запису з архіву) отримати в РАЦСі немає можливості, потрібно звернення до архіву. За результатами звернення видається архівна довідка та/або копія актового запису. У разі якщо актовий запис не зберігся, видається довідка про те, що актовий запис не знайдено. Така довідка (про те, що актовий запис не знайдено) потрібна, у тому числі, і для звернення до суду, для відновлення актового запису через суд.

Чи можна отримати дублікат Свідоцтва про народження померлого родича?

При наданні документів, що підтверджують спорідненість по прямій лінії, Ви можете подати заявку на отримання виписки з реєстру про народження Вашого родича, якого немає в живих.

Що робити, якщо втрачено Свідоцтво про народження?

В цьому випадку просимо заповнити заявку на сайті або відправити дані на наш емейл.

Чи потрібно Свідоцтво про Народження, видане в Україні, завірити апостилем?

Для пред’явлення та подання до органів інших країн-учасниць Гаазької конвенції потрібне отримання Апостиля на Свідоцтві про Народження, яке було видано в Україні.

Для використання в Україні Апостиль на вашому українському свідоцтві про народження не потрібний.

Для використання в країнах, з якими Україна підписала міжнародні договори про правову допомогу Апостиль на даний момент також не потрібен

Чи можна отримати в Україні свідоцтво про народження міжнародного зразка?

На даний момент в Україні не видається Свідоцтво про Народження міжнародного зразка (4 мовами). Свідоцтва про народження в Україні нового зразка видаються українською мовою на блакитному бланку з печатками відділів та управлінь РАЦС, підпорядкованих Міністерству юстиції України.

Для того, щоб Свідоцтво про Народження набуло юридичної сили в країні, до органів якої подається, воно має бути належним чином легалізоване в Україні.

Можете надіслати заявку або зв’язатися з нашими консультантами щодо контактів, вказаних на сайті, ми надамо всі покрокові інструкції з підготовки Вашого Свідоцтва про Народження для конкретної країни

Якою мовою видають нове свідоцтво про народження?

Свідоцтва про народження в Україні нового зразка видаються українською мовою на блакитному бланку з печатками відділів та управлінь РАГС підпорядкованих Міністерству Юстиції України.

Чи потрібно здавати старе Свідоцтво про народження при отриманні повторного свідоцтва?

При отриманні дубліката Свідоцтва про народження в Україні нового зразка здавати старе свідоцтво не потрібно – воно є дійсним на території України.

Скільки копій свідоцтва про народження можна отримати?

Кількість копій Свідоцтва про народження, яке можна отримати – не обмежена законом та інструкціями.

Чи можна отримати повторне свідоцтво про народження у консульстві України?

Так, Ви можете отримати повторне свідоцтво про народження через консульство України. Найчастіше ці процеси займають від 3-6 місяців.